Jak założyć spółkę z.o.o.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Oto krótki przewodnik, w którym w kilku krokach opiszę, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może zająć parę tygodni, lecz znacznie skróci się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawnych lub radcy prawnego.
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com


Na starcie trzeba sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego niezbędna jest bez wątpliwości asysta notariusza. W umowie zawieramy najpotrzebniejsze informacje i zapisujemy zarząd spólki.

Następnie trzeba zadeklarować kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Kończąc proces, biznes musi być zarejestrowany.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju kwestia, zerknij pod link (https://www.pietak.pl/specjalizacje/rozwody-i-sprawy-rodzinne) tam opublikowane również Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Przede wszystkim w KRS, gdzie w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy należy zanieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i kwit wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się pamiętać też o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Potem przychodzi czas na załatwienie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku spółkę da się zarejestrować przez internet, ale wiąże się to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie uprościć pomoc radców prawnych. Kancelarie prawne potrafią załatwić formalności w zaledwie kilka dni. Oprócz tego pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala uniknąć wielu pomyłek i kłopotów pojawiających się razem z spisywaniem tak ważnego zobowiązania. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych jest związane z dodatkowym wydatkiem, lecz jest to niewiele porównując z zyskami, jakie otrzymamy. Szukając odpowiednie biuro, trzeba tylko wklepać w wyszukiwarce np.

Intrygują Cię dalsze szczegóły (http://www.foliograf.pl/litery-przestrzenne-cn3e) na ten temat? To świetnie, bo z radością opracowaliśmy dla Ciebie kolejne ciekawe wpisy.

„radca prawny” lub „kancelaria prawna" (oczywiście, miasto trzeba określić pod siebie) i wyskoczy nam mnóstwo propozycji.
rejestracjaczasumowa