Hobby

Gotowanie - znakomite, interesujące i niepowtarzalne hobby, na które należałoby zwrócić uwagę

dekoracyjnie ułożona potrawa
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com
Pewnie nikogo nie trzeba przekonywać o tym, iż człowiek musi jeść. To zupełnie naturalne - pokarm jest nam konieczny do życia. Niemniej dla wielu osób gotowanie i przygotowywanie posiłków, to nie tylko konieczna codzienność, to również pasja i hobby. I naprawdę tak właśnie jest! Gotowanie może być wyśmienitym i nadzwyczaj fascynującym hobby, na domiar tego niesłychanie wciągającym.
potrawydaniaobiadkucharz

Skuteczne kursy rysunku - podpowiadamy gdzie ich szukać

książka
Source: www.morguefile.com
Różnego typu kursy, w których uczestnictwo różni się biorąc pod uwagę poziom oraz ceny, oferuje miejsce takie jak szkoła rysunku w Krakowie. Pojawia się szansa przygotowania uczniów liceów do egzaminów wstępnych na wydział architektury i architektury krajobrazu.
rysunekegzaminyarchitekturakursyRysowanie

Który aparat do zdjęć prasowych?

Obiektyw, fotografia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Fotografia prasowa to profesja wymagająca świetnych umiejętności i profesjonalnego sprzętu fotograficznego.Fotograf, który otrzymuje zlecenia na fotoreportaż dokumentujący istotne wydarzenie polityczne, na przykład manifestację, nie ma komfortu, który pozwalałby na powtórzenie danego ujęcia.Sytuacja zmienia się wtedy na tyle dynamicznie, że o uchwyceniu danego momentu przesądzają nierzadko ułamki sekund.
aparatobiektywybodyfotoreporterNikonfotografzawódteleobiektywOgniskowaKorpusujęciezdjęcia seryjne

Jak zdefiniować sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym ona jest i czy umiemy podejść do niej z należytym szacunkiem?

sitodruk
Source: flickr.com
Nie ma najprawdopodobniej innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas wieloma kolorami, dźwiękami, utworami lub aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej adekwatnie zdefiniować, bo każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym sporo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro potrafimy zachwycić się jakimś utworem, to już może być sztuka.

Z drugiej strony dla innych osób konkretny utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką możemy określić także każdy ludzki wytwór, który nie jest jednocześnie użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy użytkowych, lecz powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Wiadomo i tu stajemy przed dylematem, ponieważ wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.
obrazysztukaArt Decomalarz

Zwierzak świetnym przyjacielem dziecka czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w mieszkaniu

Buldog
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Każde dziecko ma taki czas w życiu, że zaczyna pragnąć mieć jakieś zwierzątko. Mógłby to być choćby mały kiciuś, byleby było coś, czym można by się zajmować. Z tą opieką oczywiście bardzo różnie bywa.
Produkty

Zainteresowania i hobby - jaka może być ich rola w naszym codziennym życiu.

akcesoria kolekcjonerskie
Author: seekingfireflies
Source: http://www.flickr.com
Są osoby, które potrafią przeżyć wszystkie lata życia i nie posiadać praktycznie żadnych pasji i zainteresowań. Rzecz jasna da się tak spędzać cały swój czas, rozdzielając go pomiędzy pracowanie, obowiązki domowe i odpoczynek przed komputerem lub telewizorem. Lecz w rzeczywistości życie w ten sposób w pewnej chwili sprowadza się do codziennego egzystowania, a ludzi żyjący w ten sposób chyba nie można nazwać szczęśliwcami.
dziecipasjahobby

Nurt w sztuce i w wizerunku seryjnym

farby
Author: Debbie Hallsworth
Source: http://www.flickr.com
Pomimo, że art deco, jako nurt w sztuce rozwijało się w wielu krajach równocześnie, to metropolią jego był Paryż. Uznaje się, że oczywiście tam funkcjonowali pionierscy orędownicy nurtu i powstawały najbardziej interesujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Nurt ten dominował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie przemysłowym, ozdób wnętrz i modzie.
sztukamalarstworzeźby

Wybieramy odpowiedni prezent urodzinowy

Wielkimi krokami zbliża się święto. Urodziny kolegi z pracy, imieniny przyjaciółki albo jubileusz dyrektora – to momenty wyjątkowo uroczyste, ale mogą też zakłopotać. Biorąc pod uwagę prezenty luksusowe, na które jesteś w stanie pozwolić sobie również Ty, niemały wybór na rynku oferują firmy spełniające wszystkie najważniejsze dla klientów kryteria. Istnieje możliwość złożenia zamówienia na pewien przedmiot lub usługę także w sieci. W celu zrobienia jeszcze większej niespodzianki można zarezerwować też opcję dostarczenia prezentu w niekonwencjonalny sposób.
prezentimpreza

Pages